Tüm dünyada hızla yayılan küçük ev konsepti konutlar ve karavanlar Türkiye’de de yoğun ilgi görmekte. Son yıllarda büyük şehirlerdeki trafik yoğunluğu, hava kirliliği, gürültü ve yeşil alan azlığı sebebiyle küçük şehirlere veya ilçelere kayan nüfusa gıpta ederek bakan çalışan kesim çareyi hafta sonu evi sahibi olmakta buldu. Yaşadığı şehre yakın, doğayla iç içe, çoğu zaman imarsız tarım arazilerine küçük konutlar inşa etme ve hafta sonu ve tatillerde doğanın tadını çıkartma yoluna giden doğa severler artık tatillerini bile beş yıldızlı oteller yerine bu tip konutlarda yapmayı tercih etmeye başladı. İşte Tiny House Magazin de yayılmaya başlayan bu yaşam felsefesine bir pencere açmak, bazen fikir vermek, bazen yol göstermek bazen de arz ve talebi buluşturmak için yayın hayatına başladı.

Peki Bu Dergide Neler Bulacağız?

Öncelikli hedefimiz okuyucularımıza küçük ev konseptini tanıtmak. Özellikle çok odalı, geniş salonlu, birden çok banyolu evlere alışmış insanımız için bir oda büyüklüğünde evlere alışmak oldukça zor. Bu sebeple küçük evlerin aslında ihtiyacı karşılamakta ne derece yeterli olabileceğini, genel giderler konusundaki avantajlarını, evin ihtiyaçlarının az olması sebebiyle kendinize daha fazla zaman ayırabileceğinizi ve çok daha fazlasını sizlere göstermeyi hedefliyoruz.

Bununla birlikte küçük ev sahibi olmayı düşünenler için sizleri işinize yarayacak çeşitli firmalarla tanıştıracağız. Küçük ev imalatından ev içerisinde ve dışında ihtiyacınız olacak ürünlere kadar birçok firmayla ve projeleriniz için mimar ve iç mimarlarla görüşüp sizlere yol göstermeye çalışacağız.


Pek tabi küçük ev sahibi olmuş ya da küçük evlerde tatil yapmış, yani küçük ev içerisinde en az 1 gününü geçirmiş kişilerle deneyimleri hakkında konuşacağız. Böylece sizi artı ve eksi nelerin beklediğini ve bunlara nasıl bir yaklaşım içerisinde olmanız gerektiğini az çok bilmenizi sağlamaya çalışacağız. Dergimiz geliştikçe daha fazla bölüm ve daha kapsamlı bilgilerle okuyucuların severek takip edeceği bir yayın olmak dileğinde ve çabasında olacağız.

Please follow and like us: