Aşağıda okuyacağınız liste Türkiye’de satışta olan ürünler arasından hazırlanmış olup, fiyatları, yazının yayınlandığı gün itibarıyla günceldir. Tiny ofisler ve çocuklu aileler için hazırladığımız listelere de göz atmanızda fayda var. İşte sizin için seçtiğimiz 10 IKEA ürünü, keyfini çıkarın.

1. NISSE, katlanır sandalye

Küçük evlerde evin içinde ve dışında en çok kullandığımız ürünlerden birisi de sandalyeler oluyor. Kullanmadığımız zamanlarda katlanıp kolay ulaşabileceğimiz bir yere kaldırmak ise şahane. İşte duvara da asılabilen NISSE sandalyeler bu ürünlere güzel bir örnek.


Fiyatı 199 TL

2. NORBERG, katlanır masa

Sandalyeler katlanır da masalar katlanmaz mı? İşte size duvara monte iki kişilik son derece sade ve şık bir kahvaltı masası. Katlandığında üzerinde kalan raf kısmı da ayrıca kullanışlı olan bu melamin masa, 75×60 cm ölçüleri ile iki kişiyi rahat rahat ağırlayabilir.

Fiyatı 229 TL

3. TRONES, ayakkabı dolabı

Ayakkabı dolabı dediğine bakmayın siz, bu ince ve her yere saklanabilen dolabı ister kapınızın arkasına, ister koltuğunuzun yanına koyun. Üstünü raf gibi kullanabildiğiniz bu ürün içine ne koyarsanız onun dolabı olur: havlu dolabı, ayakkabı dolabı ya da kirli çamaşır dolabı. Üst üste ya da yan yana, iki ya da üç tane, her yere istediğiniz gibi asabilirsiniz.

Fiyatı 179 TL

4. ARKELSTORP, orta sehpa

Tiny House dediysek evimiz o kadar da tiny değil aslında diyorsanız ve yaşam alanınızda yaklaşık 50cmx65cm’lik bir yer var ise bu orta sehpa tam size göre. Açıldığında 140cm’ye kadar uzayan, bir çekmecesi ve dergiler ya da ortalıkta kalan eşyalarınız için bir de rafı olan bu sehpa şıklığı ve masif ahşabı ile evinizin gözdesi olacak.

Fiyatı 1.299 TL

5. HEMNES, divan, yatak

Küçük evlerde en beğendiğim şey gündüz başka bir düzen gece başka bir düzen var. Gündüz dağılan her şey toplanıyor ve gece olunca bambaşka bir dünya hazırlanıyor. İşte korkmadan uykuya dalabileceğiniz bir divan ya da yatak mı demeliydim. Esasen her ikisi de! Kapalıyken 80x200cm ölçülerinde tek kişilik yatak olarak, açıkken ise 160x200cm ölçülerinde çift kişilik yatak olarak kullanabilirsiniz. Altındaki büyük çekmeceleri ise cabası. Küçük evinizde misafir yatağı düşünüyorsanız artık düşünmeyin.

Fiyatı 1.799 TL

6. STORJORM, arkası aydınlatmalı ayna

Tabi enerji tüketimi de çok önemli bir konudur Tiny House’larda. Bu arkası aydınlatmalı ayna ile hem banyonuzun genel aydınlatmasını şık bir şekilde sağlamış olacaksınız hem de normal bir ampule göre %85 enerji tasarrufu yapacaksınız. Hem yatay hem dikey olarak kullanabileceğiniz bu güzel ayna IP44 onaylı LED ampulleriyle birlikte sıcak gün ışığını her gün banyonuza dolduracak.

Fiyatı 929 TL

7. BJARNUM, katlanır kanca, alüminyum

İşte kullanılmadığı zaman yer kaplamayan bir ürün daha. Açıkken de kapalıyken de son derece şık ve sağlam duran kancalar küçük evinizde hayatınızı kurtaracak. Paketinde 3 adet kanca var ve bağlantı vidalarını ayrı almanız gerekiyor.

Fiyatı 64,99 TL

8. FINFÖRDELA, kesme tahtası

Bizim kültürümüzde soğanın koyulmadığı bir yemek pek yoktur. E soğan varsa kesme tahtası da vardır. Cam kesme tahtaları bıçağı köreltir, ahşaplar ise büyük ve saklaması zordur. İşte size yeni nesil katlanabilir hafif kesme tahtası. Artık doğranmış yiyecekleri dökmeden tencereye alabileceksiniz.

Fiyatı 17,99 TL

9. STOCKHOLM 2017, abajur, krom kaplama

Evinin rahat ve geniş konforunu arayanlara ışıkla yapacağınız hileler çok iyi gelir. Bu küçük ve kompakt abajur da size geniş ve ferah alanlar yaratacak küçük odanızda. Üzerindeki reosta sayesinde ışık yoğunluğunu dilediğiniz gibi ayarlayabilir ve buzlu camından gelen kısık ışığın tadını yatağınızda ya da koltuğunuzda çıkarabilirsiniz.

Fiyatı 499 TL

10. IDEALISK, Süzgeç, paslanmaz çelik

Bir evin olmazsa olmazı tabii ki kevgirdir. Tek başına makarnayı ocaktan alıp süzmek zor olsa da eğer evinizde böyle bir süzgeç varsa her yemeğe tek başınıza kalkışabilirsiniz. Ayarlanabilir kulpları sayesinde bir çok evyeye uyum sağlar. Paslanmaz çelikten üretildiğinden sebzelerinizi güvenle yıkayabilirsiniz.

Fiyatı 69,99 TL

Geldik güzel bir listenin daha sonuna. Evde eksik hiç bitmese de listemiz şimdilik bu kadar. Bu 10 ürünün üzerine bir 10 ürün daha ekleyebilir ve listeyi uzatabiliriz ama biliyoruz ki bunun sonu yok. Şimdilik bu kadar. Küçük evler ve küçük yaşam alanlarıyla ilgili diğer listelerimize de atabilirsiniz. Keyifli günleriniz olsun.

Please follow and like us: